orzechy włoskie

Najlepsze źródła biotyny

Dbaj o włosy, dieta dla włosów

Dlaczego powinna Cie interesować witamina B7? Jeśli tego nie wiesz, to polecam mój tekst o witaminach pomocnych przy wypadaniu włosów. A potem zapoznaj się z produktami, które warto umieścić w swojej diecie, by dostarczyć organizmowi biotynę ( i nie tylko).

Orzechy włoskie

Zaczniemy nietypowo od przekąski. Generalnie te orzechy mają ciekawe właściwości, a są przez nas niedoceniane. Zwykle wolimy laskowe czy pistacje. Orzechy włoski zawierają nie tylko istotną dla włosów biotynę. Mają w sobie także witaminę E. Również opisywałem jej wpływ na stan fryzury. Orzechy to nienasycone kwasy tłuszczowe. Te ostatnie odpowiedzialne są między innymi za odpowiedni poziom frakcji lipidowych w organizmie.

Jajka

To właściwie skarbnica składników, których potrzebujemy (również włosów). Jajka to między innymi opisywana tutaj biotyna. Ale tak szczerze powiedziawszy to nie jest najważniejszy składnik w nich. Jajko zawiera tzw. wzorcowe białko. To nas – w kontekście włosów – powinno bardzo zainteresować.

Soja

Nie wszyscy lubią, chociaż od pewnego czasu jest ona bardzo popularna. Soja jest między innymi bogatym (chociaż nie najlepszym) źródłem białka, które nie jest pochodzenia zwierzęcego. Dlatego też gości w diecie wegetarian. Soja jest też źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mamy w niej oczywiście biotynę (ale też inne witaminy z grupy B). Warto ją jeść nie tylko dlatego, że wspomaga fryzurę. Soja pozytywnie wpływa na frakcje lipidowe (czyli tzw. cholesterol). Ma nas też chronić przed chorobami serca.

Drożdże

Jeśli zależy Ci na zdrowo wyglądającej fryzurze musisz pić drożdże. Smakuje to strasznie, ale z racji obecności biotyny naprawdę działa. Trzeba to robić regularnie przez pewien czas (i mam tutaj na myśli miesiące, a nie tygodnie). Drożdże często występują też w suplementach mających poprawić stan fryzury. Zwykle są tylko jednym ze składników (mogą być np. z pokrzywą). Dodam, że drożdże zawierają też pewne aminokwasy i minerały. Spotkałem się też z maseczką z drożdży nakładanej na włosy. Jeśli mam być szczery nie jestem przekonany do jej stosowania.

Dodaj komentarz