Najlepsze zioła na wypadanie włosów cz.1

Naturalne sposoby na łysienie

Przede wszystkim są one bezpieczne. Wiele z nich stosowanych od dawna z dużym powodzeniem. Pomagają przy wypadaniu włosów, a niektóre sprawdzą się również przy łysieniu androgenowym.

ziola

Lucerna siewna

Zacznę od rośliny, której rodzime tereny są w Afryce Północnej. W Polsce z kolei jest ona uprawiana. Osiąga ona do 90 centymetrów. Dlaczego lucerna może pomóc przy wypadaniu włosów? Przede wszystkim zawiera ona sporo pierwiastków i witamin, które się im „przydają”. Mam tutaj na myśli między innymi cynk i żelazo. Lucerna to też witaminy z grupy B – bardzo ważne dla włosów. Roślinę tę możesz kupić w kapsułkach, ale również przygotować z niej napar do picia. Metoda stosowania w moim odczuciu jest obojętna.

Kozieradka

To z kolei dużo bardziej znana roślina w kontekście powstrzymania wypadania włosów. Obszarem rodzimych dla tej rośliny jest Azja. Kozieradka ma działanie osłonowe i przeciwzapalne. Dlatego stosuje się ją przy problemach żołądkowych. Na włosy stosuje się nasiona kozieradki. Najlepiej aby były już rozdrobnione. Przygotujesz z nich wcierkę. Nasiona te zmniejszają przetłuszczanie włosów. Łagodzą też podrażnienia skóry. Zmniejsza ilość wypadających włosów już po dwóch tygodniach. Chociaż warto wiedzieć, że zwykle po odstawieniu tej wcierki, problem może wrócić.

Chmiel zwyczajny

Roślina, która zwykle polecana jest jako sposób na uspokojenie. Jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz je w składzie wielu ziołowych preparatów na nerwy. Chmiel pomaga też na włosy. Stosowany w formie płukanki. Chmiel przede wszystkim wzmacnia fryzurę. Dzięki temu w pewnym stopniu zapobiega ich wypadaniu. Chmiel łagodzi też stany zapalne. Wiem również, że jest pomocny jako sposób zapobiegania łupieżowi.

lawenda

Lawenda

Ostatnia z dzisiejszych roślin przede wszystkim zapobiega stanom zapalnym. Likwiduje też takie, które się już pojawiły. To oczywiście nie wszystko. Lawenda, a dokładnie olejek z tej rośliny poprawia też ukrwienie skóry. To z kolei powoduje dostarczania w większym stopniu składników odżywczych. W taki właśnie sposób możesz wspierać mieszki włosowe. Skutki będą co najmniej dwa. Po pierwsze zmniejszysz ilość wypadających włosów. Po drugie, pobudzisz mieszki do pracy. Efekty zobaczysz po co najmniej trzech miesiącach.

Dodaj komentarz