Najlepsze wcierki na porost włosów

Dbaj o włosy

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Także gdy chodzi o wzmożone wypadanie włosów. Nie jest wcale powiedziane, że od razu trzeba korzystać z kosztownych zabiegów dermatologicznych, aby zauważyć poprawę. Można zacząć po prostu od znanych od dawna domowych sposobów. Natura jest pod tym względem bardzo pomocna, ponieważ w to w roślinach kryje się magiczna moc. A wcierki na porost włosów są tego doskonałym przykładem. Ale … trzeba wykazać się sporą cierpliwością, bo zwykle na efekty kuracji trzeba poczekać.

Pielęgnuj długie włosy

Wcierki na porost włosów własnej roboty

By przyspieszyć porost włosów można stosować wcierki. I wcale nie trzeba od razu biec do pierwszej lepszej drogerii i kupić gotowy specyfik, ponieważ wcierki na porost włosów można wykonać samemu w domu. Oto kilka przepisów.

  • Wcierka z cebuli

Żeby ją wykonać należy mieć dwie cebule, które powinny być starte na tarce. Następnie odciskamy sok i wcieramy w skórę głowy na pół godziny przed jej umyciem.

  • Wcierka z kozieradki

Aby ją przyrządzić należy mieć 3 łyżki nasion kozieradki, które następnie należy zalać   150ml wody. Potem tylko zagotować i odstawić na  ponad pół godziny. Powstały wywar trzeba dokładnie wetrzeć w skórę głowy.

  • Wcierka z czosnku

Tę wcierkę przygotowuje się przez dokładnie wyciśnięcie czosnku, najlepiej przez praskę, a następnie wtarcie go w skórę głowy na 30 minut przed myciem głowy i włosów.

  • Wcierka z czarnej rzepy

By wykonać tę wcierkę na porost włosów, wystarczy mieć czarną rzepę, którą należy przecisnąć przez sokowirówkę i sok przelać do atomizera. Tak przygotowaną wcierkę trzeba aplikować na skórę głowy i wcierać na 30minut  przed umyciem.

  • Wcierka z kawy

By ją przygotować należy zaparzyć mocną kawę, a esencję przelać do atomizera i spryskiwać, i wcierać przed umyciem  głowy.

  • Wcierka ze skrzypu

By wykonać wcierkę należy przyrządzić wywar ze skrzypu, a następnie przelać go do buteleczki z atomizerem. Warto spryskiwać i wcierać w skórę głowy systematycznie tę wcierkę, by uzyskać efekty.

 By wzmocnić działanie wcierek

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty przy stosowaniu wcierek, warto dodatkowo wesprzeć się innymi środkami na porost włosów. Szampon Revita jest jedną z propozycji. Ten preparat stymuluje porost, a jednocześnie odżywia i nawilża włosy. Pisałam już o tym niejednokrotnie, że szampon ten opiera się na nowoczesnej technologii, dzięki której składniki mogą dotrzeć do źródła problemu. Szampon stosowany systematycznie przez dłuższy okres przynosi zadowalające efekty, co potwierdzają liczne dobre opinie internautów.

revita

Inną możliwością jest skorzystanie z zestawu Procerin, na który składają się tabletki i pianka. Ten zestaw przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn, którzy nie mogą poradzić sobie od dłuższego czasu z wypadającymi włosami. Dzięki odpowiedniemu składowi zestaw Procerin powstrzymuje nadmierną stratę włosów i zapobiega nawrotom problemu.

Tabletki na wypadanie włosów Procerin

By wzmocnić działanie domowych sposobów, jakimi są wcierki na porost włosów, można zastosować preparat NR-07. Jego działanie jest oparte o cenne składniki, które wpływają na zatrzymanie wypadania włosów oraz na ich odrost. Ale warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od innych produktów z zawartością minoxidilu, działa on nie tylko na łysienie umiejscowione czubku głowy, ale na łysienie ogólnie.

nr-07

Dlatego warto go zarekomendować. Tym bardziej, że zawiera unikalną kombinację składników (zarówno inhibitory DHT, jak i stymulatory porostu włosów) i wykorzystuje technologię liposfer, zwiększającą skuteczność aktywnych substancji.

Kolejnym preparatem, który można połączyć z wcierkami jest Profolan. To suplement diety i działa od środka. Znajduje się w nim między innymi wspominany skrzyp. Sporo do powiedzenia ma też pokrzywa, która jest inhibitorem DHT. Całość uzupełnia cynk i l-cysteina.

Połączenie działania wcierek na porost włosów z odpowiednim preparatem daje naprawdę świetne efekty, o czym przekonałam się ja. Mój niezawodny zestaw to wcierka z czosnku i ze skrzypu polnego oraz szampon Revita.

A jakie są Wasze ulubione i sprawdzone kombinacje?

Dodaj komentarz