Nadmierne wypadanie włosów – co je u Ciebie powoduje?

Łysienie u mężczyzn

Jest ich zdecydowanie za dużo na grzebieniu, czy ubraniach. Męczy Cie to, obawiasz się ze wyłysiejesz? Czas poznać powód nadmiernego wypadania włosów.

Photo credit: Arthur78 via VisualHunt.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: Arthur78 via VisualHunt.com / CC BY-NC-SA

Jaką mamy porę roku?

To bardzo ważne pytanie w przypadku dzisiejszego tematu. W ciągu roku, zależnie od pory jaką mamy, może dochodzić do wzmożonego wypadania włosów. I tak na przykład, kiedy skończy się lato, może wystąpić taka sytuacja. Zwykle w okresie wakacyjnym nie dbamy o to naszą fryzurę. A słońce i woda w której się często kąpiemy, robią swoje.

Do wzmożonego wypadania włosów dochodzi również po zimie. Nasza fryzura nie znosi mrozu, śniegu, ale i też przegrzewanych mieszkań.

Może to łysienie androgenowe?

Jeśli jesteś mężczyzną który dobiega trzydziestki (chociaż ta przypadłość pojawia się też wcześniej), przyjrzyj się dokładnie swojej fryzurze. Wyraźne zakola, a do tego ogólnie przerzedzona fryzura to oznaki łysienia androgenowego. Czasem dochodzi do też do nadmiernego przetłuszczania się włosów. Co zrobić, jeśli dopadł Cie taki problem?

POZNAJ TERAZ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE

Jak wygląda Twoja dieta?

Odpowiedź na to pytanie może dać Ci bardzo. I nie mówię tutaj o samym włosach. To co jesz bardzo często ma wpływ na Twoje zdrowie. My oczywiście skupimy się jedynie na fryzurze. Jeśli jesz mało i w sposób nieregularny, to prawie na pewno poskutkuje to utratą włosów. Zwykle to efekt niedoboru pewnych pierwiastków i witamin. Mam tutaj na myśli między innymi cynk i siarka. Jeśli chodzi o witaminy to na pewno trzeba zwrócić uwagę na beta-karoten i kwas askorbinowy.

Kalafior - źródło potrzebnej włosom siark
Kalafior – źródło potrzebnej włosom siark

Odpowiedz sobie też na pytanie: czy piję często i dużo alkoholu? To może prowadzić do niedoboru witamin z grupy B. Te ważne są dla całego organizmu, w tym również stanu Twojej fryzury. Warto więc w tym wypadku – poza oczywiście ograniczeniem ilości alkoholu – umieścić w swoim jadłospisie więcej roślin strączkowych i jajek.

Chorujesz na coś?

To pytanie być warto byłoby zadać na samym początku. W przypadku niektórych chorób wypadanie włosów jest jednym z objawów. Mam tutaj na myśli między innymi ciężkie, przewlekłe problemy jak toczeń układowy. Warto, jeśli wypadają Ci włosy, a żaden z powyższych powodów nie pasuje, iść do lekarza.

Zanim jednak to zrobisz, zastanów się czy przypadkiem ostatnio (tak do trzech miesięcy) nie pojawiła się u Ciebie choroba z bardzo wysoką gorączka. Ta ostatnia nie musiała trwać zbyt długo. Ważne, że była „gwałtowna”. To też może być przyczyną wypadania włosów.

Dodaj komentarz