mężczyzna z tortem

Mężczyzno po trzydziestce – na to uważaj

mężczyzna

No niestety, złote czasy przed 30 rokiem życia minęły. Forsowanie organizmu na różne sposoby już nie będzie przechodziło bez konsekwencji. Warto mieć tego świadomość. Tak aby w pewnym momencie „nie obudzić” się z problemami, które trudno będzie rozwiązać.

Nie jedz tyle

Na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Przed 30 niezdrowe jedzenie uchodzi nam prawie na sucho. Po drugie mamy dużo lepszą przemianę materii. To w pewnym stopniu chroni nas przed otyłością i problemami zdrowotnymi, które są z nią związane. Po trzydziestce już tak dobrze nie jest. To niestety zwiększa szansę – zwłaszcza jeśli jadamy tłusto i dużo – na chociażby zmiany miażdżycowe i problemy z sercem. One manifestują się zwykle później, ale jeśli chcemy działać profilaktycznie, to już po 30 roku życia musimy na to zwrócić uwagę.

Zacznij się wysypiać

Podobnie jak w przypadku jedzenia przed trzydziestką brak snu uchodzi nam na sucho. Im starsi jesteśmy tym gorzej będziemy na to reagowali. Niewyspanie to nie tylko gorsza koncentracja, ale ogólne funkcjonowanie organizmu. Możemy mieć na przykład problemy z działaniem układu pokarmowego. Po trzydziestce często zwiększa się nasilenie i natężenie chrapania – dolegliwości, która może skutecznie utrudnić wysypanie się. Na szczęście można sobie z nią poradzić (Zapoznaj się ze Snoran Plus – preparatem na chrapanie).

Zacznij się ruszać

Jeśli do tej pory tego nie robiłeś. A jeśli jednak z aktywnością fizyczną przed trzydziestką było Ci po drodze, to kontynuuj. Dzięki temu utrzymujesz organizm w formie. A uwierz, że ma to przełożenie na zdrowie. Bardzo istotnym elementem jest zadbanie o stawy. Dzięki temu można uniknąć problemów z nimi. Siedzący tryb życia – zwykle charakterystyczny dla ludzi po trzydziestce – powoduje między innymi problemy z bólem stawów i mięśni.

Zadbaj o wygląd

3 dekady życia to długo. W tym czasie można nabawić się zmarszczek, a i często pojawia się łysienie. To ma duże przełożenie na wygląd. Jeśli do tej pory niezbyt o niego dbałeś, to czas najwyższy. Jeśli zauważyłeś problem z wypadaniem włosów i chcesz się go pozbyć, to możesz to zrobić. Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest Profolan. Skuteczny i naturalny skład uderzający w główną przyczynę utraty włosów. Więcej o nim poczytacie na stronie producenta.

Dodaj komentarz