Męskie łysienie – co je powoduje?

Leczenie łysienia mężczyzn

Dla mężczyzn zmagających się z tym problemem od dłuższego czasu, odpowiedź na to pytanie zwykle nie nastręcza trudności. Warto jednak mieć świadomość, że wypadanie włosów u Ciebie może mieć kilka przyczyn.

skutki-uboczne

Problemem może być tarczyca

Ostatnio pisałem na jej temat, więc nie będę specjalnie się w temat zagłębiał. Faktem jest, że powód ten zdecydowanie rzadziej występuje u mężczyzn. Choroby związane z nieprawidłową pracą tarczycy to „domena” kobiet. Chociaż nie będziesz miał problemu spotkać faceta, który ma taki problem. Sam mam takiego znajomego, który się z nim zmaga. Zresztą miał problem z wypadaniem włosów, które zatrzymał Profolanem.

W każdym razie na wszelki sprawdź swoją tarczycę. Zwróć uwagę właśnie teraz, gdy na zewnątrz jest dość ciepło (dla mnie za gorąco). Jednym z objawów problemów z tarczycą jest problem, że tak się wyrażę z aklimatyzacją. Na przykład możesz zbytnio odczuwać temperaturę. Jest 20 stopni, Ty czujesz (przy okazji pocisz to też jest symptom) jakby było upalnie.

Wiek jako przyczyna?

To dość ciekawe. Według badań, które zostały przeprowadzone na zlecenie jednej z firm zajmującej się tematem męskich włosów, na tę przyczynę ich utraty wskazało wielu mężczyzn. Wiadomo im starsi jesteśmy, tym na więcej problemów zdrowotnych jesteśmy narażeni. Nasz organizm też działa gorzej. Nie inaczej jest w przypadku mieszków włosowych. Dodatkowo nie dziwi mnie też, że ktoś wiek łączy z łysieniem. Wszak widok trzydziestoparoletniego faceta z brakiem włosów to norma.

Winą jednak przede wszystkim należy obarczyć aktywną formę testosteronu, czyli DHT. To organiczny związek chemiczny, który ma dość istotny wpływ na Twój organizm ( mój, jak i pozostałych mężczyzn oczywiście też). Problemem jest to, że jego aktywność może być przyczyną łysienia. Dodatkowo istotnym elementem jest nadwrażliwość Twojego organizmu na ten związek.

Co możesz zrobić?

Przede wszystkim nie panikuj. Potrzebujesz inhibitora DHT. Czegoś co powstrzyma szkodliwy wpływ dihydrotestosteronu na mieszki włosowe. Rozwiązaniem dla Ciebie jest Profolan. Zawiera on specjalnie dobraną formułę, która uratuje Twoją fryzurę. Jest w niej pokrzywa (o odpowiednim, skutecznym stężeniu), która jest najlepszym naturalnym inhibitorem DHT.

Tylko teraz Profolan 20% taniej!

Czy są jeszcze jakieś przyczyny utraty włosów?

Tak, to może być na przykład stres, ale też braki żywieniowe. Co prawda my faceci raczej rzadko się odchudzamy (o głodówkach nawet nie wspominam), więc w zasadzie ciężko byłoby doprowadzić do dużego niedoboru składników potrzebnych włosom. Z drugiej jednak strony, często nasz jadłospis jest mało wyszukany i niezdrowy. Może więc być tak, że wypadanie włosów u Ciebie jest efektem braku jednego składnika, że wymienię tutaj cynk. Warto i to wziąć pod uwagę.

Źródła cynku - pierwiastka istotnego dla włosów
Źródła cynku – pierwiastka istotnego dla włosów

Dodaj komentarz