Maski do włosów – dla mężczyzn

Porost włosów

Tak panowie, postaram się nieco odczarować temat domowych sposobów ratujących włosów. Łysienia androgenowego one nie uleczą, ale są świetnym sposobem na profilaktykę. Zapraszam do lektury

Maska z żółtek jajka

To sposób, którego nie powinieneś stosować za często. Zwłaszcza, jeśli masz osłabione włosy (zwróć uwagę ile wypada Ci ich codziennie po szczotkowaniu, oglądaj również ubranie). W jaki sposób działa maseczka z żółtek? Przede wszystkim przywraca równowagę lipidową skórze. Dodając kolejne składniki rozszerzasz wachlarz możliwości. I tak na przykład sok z cytryny pomoże w przypadku, gdy zmagasz się z przetłuszczającą fryzurą. Żółtko miesza się też często z oliwą z oliwek.

Maseczka z oleju rycynowego

Bardzo prawdopodobne, że jeśli podpytasz koleżanek, to będzie ona wymieniona, jak najczęściej stosowany sposób poprawiający kondycję włosów. Olej rycynowy stosuje się przede wszystkim do olejowania skóry głowy. Co ważne – nie wykorzystuje tylko tego składnika. W ten sposób przesuszysz włosy. Po drugie olej rycynowy jest dość gęsty. Dlatego najlepiej rozcieńczyć go innym. Mniej gęstym. Do tego można dodać też soku z cytryny. Efektem stosowania takiego sposobu będzie odżywiona fryzura.

Maseczka z piwa

Wystarczy 1/3 butelki. Resztę możesz spożytkować zgodnie z przeznaczeniem:). Najprostsza maska wymaga tylko i wyłącznie piwa. Można do niej dodać wspominanego wyżej żółtka jajka. Taką maskę polecałbym przede wszystkim facetom, którzy zmagają się ze słabymi i łamliwymi włosami.

Maseczka z miodu

W zasadzie to powinien napisać w liczbie mnogiej. Znam kilka sposobów w których miód jest jednym ze składników. Jeden z nich można określić mianem wzmacniającego. Wystarczy łyżka miodu, szklankę gorącej wody i ocet jabłkowy. Tego ostatniego wystarczy łyżeczka. Składniki dokładnie wymieszaj i nałóż na głowę. Po trzydziestu minutach umyj włosy.

Kozieradka

W zasadzie to wcierka. Nasiona kozieradki kupisz w każdym sklepie zielarskim. Łyżeczkę wymieszaj z gorącą wodą. Poczekaj aż wystygnie. Następnie wetrzyj w skórę głowy. Włosów lepiej unikać. Jeśli jednak się przy tym procesie „pobrudzą” nic strasznego się nie stanie. Kozieradka w dużym stopniu pozwala powstrzymać wypadanie włosów. Mogą też pojawić się nowe, tzw. baby hair. Ale od razu uprzedzam. To nie jest sposób na łysienie androgenowe.

Dodaj komentarz