Kolejne domowe sposoby na wypadanie włosów

Dbaj o włosy

Celowo nie napisałem, że na łysienie. Po pierwsze rozróżniam te dwa „stany”. Po drugie w przypadku zaawansowanego łysienia, domowe sposoby mogą okazać się nie wystarczajace, a w wielu przypadkach po prostu nieskuteczne.

cebula

Załóżmy więc, że leca Wam włosy. Nie w ich ilościach, które można określić jako bardzo duże. Po prostu wypadają. Stały się wyraźnie słabsze i straciły swój blask. Trzeba więc coś z tym zrobić. Metod jest wiele. Ich skuteczność jest różna. Części przypisuje się niezawodność. W przypadku innych wiele zależy od czynników indywidualnych.

Wcierka z cebuli

Metodzie tej przypisuje się między innymi powstrzymywanie wypadania włosów i pozytywny wpływ na krażenie krwi w skórze głowy. Po trzecie ma ona też przyspieszać porost. W zasadzie spotkacie się głównie z pozytywnymi ocenami tej wcierki. No może poza zapachem. Wcierkę taką najlepiej stosować na noc, kiedy już z domu nie wychodzicie. Ewentualnie przed myciem głowy. Zresztą to może się akurat przydać, bo wcierka ta skleja włosy. Cebula może być jedynym składnikiem lub „jednym z”. Sok z tego warzywa to przede wszystkim siarka. A bez tej włosy się nie obędą. Do cebuli można np. dodać miód. Dzięki niemu możecie nawilżyć włosy. Tak przy okazji dodam, że przypisuje się mu działanie przeciwłupieżowe.

Wcierka z czarnej rzepy

To jak już jesteśmy przy mało przyjemnym zapachu, to nie może jej zabraknąć. To bez wątpienia jeden z mniej przyjemnych dla nosa domowych sposobów. Wcierkę tę, aby pojawiły się konkretne efekty, należy stosować regularnie. Co to znaczy? Sporo zależy od kwestii indywidualnych. Średnio powinno starczyć dwa razy w tygodniu. Czarna rzepa (jeśli już uda się Wam ja zdobyć) oferuje naprawdę sporo. To bomba witaminowa. Sporo w niej też pierwiastków. Między innymi tych, które potrzebne są włosom. Mowa tutaj o cynku i siarce. W skórę głowy będziemy wcierali co oczywiste sok. Do niego można dodać odrobinę spirytusu i wody destylowanej (oba w stosunku 1:10 do głównego składnika). Po nałożeniu tej wcierki poczujecie mrowienie. W pewnym momencie się ono nasili. Spokojnie – nic się złego nie dzieje.

Czego możecie się spodziewać? Ograniczenie wypadania włosów, a także wzmocnienia fryzury. Przy okazji wcierka z czarnej rzepy może zmniejszyć przetłuszczanie się skóry głowy.

sok-z-cytryny

Sok z cytryny

Przede wszystkim jest on stosowany jako zastępstwo dla octu jabłkowego, jako składnika zakwaszającego domowe preparaty na włosy. Nie jest on jednak jedynie alternatywą. Sok ten ma ciekawe właściwości. Przede wszystkim wzmacnia fryzurę. Oprócz tego – i to ciekawostka – ma on opóźniać proces siwienia. Sok z cytryny ma też wspomagać porost włosów. Generalnie rzecz biorąc przyda się on wszystkim tym, którzy maja problemy skórne, takie jak chociażby przetłuszczanie się. Sok ten można wykorzystać na kilka sposobów. Jako wcierka najlepiej aby była stosowana przed myciem głowy (do powiedzmy 40 minut). Ważne aby po jej zastosowaniu owinać głowę, np. ręcznikiem.

Dodaj komentarz