powstrzymywanie wypadania włosów za pomocą jonów miedzi

Jony miedzi a regeneracja włosów

Preparaty na łysienie, Recenzje

powstrzymywanie wypadania włosów za pomocą jonów miedziPo pierwsze, dzisiejszy wpis miał być zupełnie o czym innym, ale zmieniłem zdanie z racji tego, że wciąż poszukuje większej liczby informacji na temat środka, który stosowany jest jako uzupełnienie kuracji na łysienie (emu oil). Po drugie tak naprawdę to nie kolejna rozprawka, tylko krótki opis preparatu przeznaczonego do regeneracji włosów.

Jak działa szampon Folligen?

Jak łątwo domyślić się z tytułu dzisiejszego wpisu chodzi tutaj o miedź, chociaż tak naprawdę to tylko jeden ze składników. Co ciekawe, producent jasno i prosto stawia tezę, kiedy ten produkt – a w zasadzie dwa produkty, bo to szampon i odżywka – da jakiekolwiek efekty. Tylko wtedy kiedy tak naprawdę istnieje w ogóle możliwość regeneracji, czyli mieszki włosowe nie mogą być uszkodzone, ale według producentów nie powinno być problemu, jeśli pozostają w uśpieniu. W składzie znajdziecie między innymi wspomniane jony miedzi i witaminę E.

Ma też w swoim składzie peptydy, które są produkowane przez enzymy proteolityczne. Cóż to takiego spytacie? Otóż są to najbardziej rozpowszechnione tego typuy związki w organizmie człowieka. Odpowiedzialne są one za całkiem dużą ilość procesów w nich zachodzących. Między innymi za trawienie pokarmów, krzepnięcie krwi, zjawiska immumologiczne. Nie wchodząc w szczegóły mogą mieć również wpływ na budowę i strukturę włosów.

Producent wspomina o jeszcze jednej funkcji szamponu Folligen. Otóż ma on łagodzić podrażnienia skóry w tym również takie, które mogą zostać wywołane przez inne środki, które stosujemy na łysienie (chociażby minoxidil).

Na kobiety…

Co oczywiste kuracja tym szamponem (jak i odżywką) nieco inaczej działa na kobiety, a inaczej na panów. Według informacji już po miesiącu zauważalne jest to, że włosów wypada mniej. Możliwy są również dwa inne efekty: zwiększona objętość i odrastanie. Preparaty zmniejszają również swędzenie skóry. Najlepsze działanie ma mieć ponoć u kobiet między 40 a 70 rokiem życia.

Na mężczyzn…

W przypadku panów „najlepszy” wiek do stosowania szamponu Folligen to czas między 25 a 45 lat. Może on być uzupełniem kuracji z minoxidilem w roli głównej. Cechą wspólną dla kobiet i mężczyzn jest to, że już po miesiacu widać zatrzymanie wypadania włosów (oczywiście nie całkowicie). Ponoć również efektem używania tego szamponu jest porost, który pojawić się ma po 4 miesiącach stosowania.

Jak stosować?

Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Wiadomo nakłada się go na głowę, dokładnie myje włosy, a potem spłukuje wodą. Ale. Po pierwsze, szampon ten jest bardzo skoncentrowany co powoduje, że sam w sobie jest dość trudno „rozprowadzalny” po głowie. Stąd też dobrym pomysłem może być dodanie do niego nieco wody, tak aby łatwiej było włosy myć. Po drugie w związku ze swoją konsystencją w pierwszym momencie stosowania, zamiast redukować podrażnienia, może je wzmacniać. Natomiast jak zapewniają produceni ten negatywny efekt dość szybko mija. A i na koniec jeszcze wspomnę, że wystarczy jedno mycie naraz, inaczej niż w przypadku wielu szamponów z tej półki.

PRZECZYTAJCIE TEŻ: SZAMPON  REVITA

Dodaj komentarz