Jeszcze o przyczynach utraty włosów

Przyczyny łysienia

Zwykle nie zwracamy uwagi na wypadające włosy. Jeśli już jednak na grzebieniu zauważymy, że jest ich więcej niż wcześniej, warto zastanowić się nad możliwą przyczyną. Część z nich nie ma długotrwałych efektów, ale niektóre mogą być poważnym problemem.

Czym nie powinniśmy się przejmować (za bardzo)?

Sytuacją w której wypadanie włosów jest na przykład spowodowane przez ich niewłaściwą pielęgnację. Oczywiście warto coś z tym zrobić, natomiast sam powód nie powoduje aż tak dużej utraty. Do tego włosy odrastają. Pisząc „niewłaściwa pielęgnacja” mam na myśli zbyt mocne ingerowanie w ich strukturę, np. poprzez częste suszenie, albo prostowanie. Warto też przyjrzeć się swojemu szamponowi i odżywce. Chociaż akurat w tym wypadku zdania są podzielone (co do realnego wpływu składników tych preparatów na stan owłosienia).

Kolejna sprawa to niedobory pokarmowe. O tym pisałem już wielokrotnie, więc jedynie zaznaczę temat. Organizm jest skomplikowany i to rzecz oczywista:). Niełatwo w niektórych przypadkach „uzyskać” sytuację w której pojawi się tak duży niedobór danego składnika, by mieć realny wpływ na nasze funkcjonowanie. Z drugiej strony są również takie, które dość szybko tracimy.

Są też pewne sytuacje zwiększające ryzyko niedoborów witamin lub pierwiastków, a co za tym idzie utraty włosów. Jedną z nich jest nadużywanie alkoholu. W tym wypadku możemy mieć problem między innymi z witaminami A, C i grupą B. Każdy z wymienionych składników ma wpływ na stan włosów.

Ostatnią przyczyną, którą nie musimy się zbytnio przejmować jest… obecna pogoda za oknem. Słońce i wiatr mogą osłabiać włosy. Często w czasie wakacji dodatkowo wystawiamy je na działanie słonej wody. Te trzy składniki mogą „męczyć” fryzurę.

Czym się przejmować?

Sytuacją w której wypadanie włosów jest spowodowane przez DHT, czyli aktywną formę testosteronu. To oznacza łysienie androgenowe. Występuje ono głównie u mężczyzn. W tym wypadku przez wiele lat problem pozostawał nierozwiązany, a bujna fryzura stawała się jedynie wspomnieniem. Pojawiały się kolejne pomysły jak z nim walczyć. Były jednak nieskuteczne, albo obarczone wieloma skutkami ubocznymi.

Od pewnego czasu jednak jest dostępne rewolucyjne rozwiązanie – Profolan. Oparty o naturalne składniki (pozbawione skutków ubocznych!), które uderzają w przyczynę łysienia. Można powiedzieć wyciszają ją. Zapoznajcie się zresztą sami z tym preparatem na stronie producenta: Profolan.pl.

Dodaj komentarz