Jeśli dopiero zaczynasz, to musisz pamiętać o…

Dbaj o włosy

Postanowione. Dbasz o włosy. Jest dla mnie kompletnie obojętne jakiej płci jesteś. Cel jest prosty. Chcesz aby fryzura przyciągała wzrok zdrowym wyglądem. Przy okazji dobrze byłoby uniknąć nadmiernego wypadania włosów. Jeśli dopiero zaczynasz, to warto zwrócić uwagę na parę rzeczy.

wlosy

Jedz dla swoich włosów

Długo myślałem czy zacząć od lustracji fryzury, czy jednak od zmian w w diecie. Stanęło na tym drugim. Przede wszystkim, jeśli faktycznie do tej pory na to nie zwracaliście uwagi, to trzeba będzie uzbroić się w wiedzę na temat tego, które z minerałów i witamin przydadzą się włosom. To między innymi siarka, cynk, miedź. Z witamin warto zwrócić uwagę na grupę B. Przyjdzie czas o tym napisać więcej. Warto jednak pamiętać o diecie. Generalnie rzecz biorąc najważniejszą rzeczą, która powinna Wam przyświecać to: jadłospis musi być zdrowy. Sztuczne dodatki i nadmiar np. tłustego jedzenia w pewnym momencie może się odbić na organizmie, w tym i na fryzurze

Analiza stanu włosów

Jak się wyżej rzekło, to druga rzecz, która powinniście zrobić (w sumie to w „jednym czasie” można;) ). Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem jest „przegląd” fryzury w lustrze. Cele są dwa. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to jakie włosy macie. Chodzi tutaj o tak podstawowe rzeczy jak ich kolor (niektórych domowych sposobów nie można używać np. będąc blond). Zwróćcie też uwagę na ich stan. Od tego będzie zależało dalsze działanie. Możecie też wybrać droższy sposób na sprawdzenie stanu fryzury. Mówię tutaj o badaniu włosa. Można sobie zrobić analizę pierwiastkową. W sumie w ten sposób można dowiedzieć się w jakim stanie jest ogólnie organizm. W żadnym wypadku nikogo do tego na siłę namawiać. Ktoś chce wydać pieniądze, to jego sprawa.

Przegląd łazienki

Na to już namawiał będę. Po pierwsze warto przysiąść i zastanowić czego używaliście do tej pory do pielęgnacji włosów. Może tych wszystkich preparatów było za dużo. Z drugiej strony, może jednak ich za mało. Jak tam u Was ze stylizacją? Często używacie suszarki, a może prostownicy. A i farbowanie. Zdarza się? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć.

Uzbrojeni w taka wiedzę, będziecie mogli zacząć. Od czego? Może na początek, jeśli włosy są zniszczone, warto je podciąć. Sprawa oczywista. Do stosowania różnego rodzaju domowych sposobów trzeba podejść z rozsądkiem. To też często powtarzam. Takie metody mogą być pomocne (niektóre z nich określane są nawet jako „cudowne”, że za przykład posłuży kozieradka), ale też nie u każdego. Z niektórymi z kolei nie można przesadzać. Myślę, że dobrym przykładem będzie maseczka z jajek z dodatkiem soku z cytryny. Może być ona bardzo pomocna. Lepiej jej jednak nie stosować za często. Raz na tydzień w zupełności wystarczy. Podobnie jest z ziołowymi wcierkami. Mogą być pomocne, ale warto uważnie obserwować włosy. Zioła mogą przesuszać fryzurę. To oczywiście dopiero początek. Od czegoś jednak trzeba zacząć:)

Dodaj komentarz