Łysienie typu męskiego ma charakterystyczne objawy

Jak objawia sie łysienie androgenowe

Przyczyny łysienia

Łysienie typu męskiego ma charakterystyczne objawyDo dzisiejszego wpisu niejako zmotywował mnie czytelnik o imieniu Jacek, który we wpisie o tłustych włosach zadaje pytanie dotyczące w szerszym aspekcie objawów łysienia. No właśnie, jak rozpoznać, że faktycznie mamy taki problem? Bo to, że włosy nam wypadają nie oznacza przecież, że mamy do czynienia z łysieniem. Dzisiaj najczęściej występujący typ, czyli androgenowy.

Objawy męskie

Jako, że częściej występuje ono o mężczyzn, więc tym razem czytelniczki muszą mi wybaczyć, że najpierw skupię się na objawach występujących u panów. Pierwsze z nich mogą pojawić się już w momencie kiedy mężczyzna ma 20 lat. Najczęściej jednak występuje nieco bliżej 30 roku życia. Warto jednak pamiętać o tym, że przebieg łysienia może być różny, natomiast są pewne podobieństwa, które mogą wystąpić w wielu przypadkach. I tak najczęściej łysienie typu męskiego rozpoczyna się w okolicach skroni i czołowych. To właśnie w tych miejscach wraz z upływem lat tworzą się zakola, które pogłębiają się coraz bardziej „cofając” włosy. Często współwystępuje łysienie na czubku głowy.

W niektórych przypadkach dochodzi do połączenia z zakolami. Są jednak miejsca na głowie w których włosy rosną sobie dalej. Najczęściej to tył głowy. Z czego to wynika? To bardzo proste. Tam najsłabsze działanie wykazuje DHT, czyli aktywna forma testosteronu odpowiedzialna za osłabianie mieszków, a w konsekwencji wypadanie włosów. Na początku łysienie przebiega dość łagodnie, włosy stają się być przerzedzone. Dopiero w późniejszym stadium widać dokładnie gdzie zaatakowało.

Objawy żeńskie

Również u pań może wystąpić łysienie androgenowe. Drogi są w zasadzie dwie, albo objawy będą takie same (chociaż w mniejszym natężeniu) jak u panów, albo według tak zwanego typu kobiecego. Znakiem ostrzegawczym jest zwiększenie przestrzeni przedziałka. Często rośnie poziom testosteronu. Szacuje się, że objawy typu męskiego dotyczą co trzeciej łysiejącej w ten sposób pani. (głównie tych starszych). Przerzedzenie na szczycie głowy to najbardziej charakterystyczny znak dla łysienie androgenowego typu żenskiego. W tym przypadku nigdy nie dochodzi do wyłysienia, a jedynie wybiórczej utraty włosów na całej, co oczywiście jest widoczne. I to tak naprawdę tyle na temat kobiet i łysienia tego typu. Może jeszcze na koniec dodam, że łagodniejszy przebieg wynika po prostu z mniejszej ilości testosteronu u pań.

Leczenie i walka z nim – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn – to już temat na inny dzień. Chociaż w zasadzie mógłbym powiedzieć powieść w wielu odcinkach.

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ : SIGMA SKIN NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE 

2 comments

  • Cześć. Jako, że ten artykuł jest odpowiedzią dla mnie z góry bardzo dziękuję za to, że w ogóle pan chciał mi odpowiedzieć. Pisze pan, że takie łysienie może pojawiać się już koło 20, no chociaż mi niewiele brakuje to uspokoił mnie pan, że chyba jednak jeszcze nie łysieję. Chyba jednak jestem na to jeszcze odrobinę za młody. Tak obserwuję te swoje włosy i czasem wydaje mi się, że robią mi się zakola, ale z drugiej strony może właśnie tylko mi się wydaje. Będę obserwował je dalej i zobaczę jak się będą zachowywać dalej.
    Jeszcze raz wielkie dzięki.

Dodaj komentarz