Dziwne metody pielęgnacji włosów

Dbaj o włosy

Kiedy przeglądąłem sieć w poszukiwaniu nowych tematów, przypomniał mi się tekst, który niedawno czytałem na temat Sienny Miller (aktorki, która ja kojarzę z zeszlorocznego Snajpera) i jej sposobu na odzyskanie blasku blond fryzury. Dlatego dzisiaj tekst nie do końca na poważnie. Chociaż…

dziwne

Ketchup

To właśnie ta metoda. Wspomniana aktorka właśnie przy pomocy „kuracji ketchupowej” ponoć pozbyła się problemu. W jaki sposób ma ona wygladąc? Nakładacie na głowę ketchup, owijacie folią spożywczą i ręcznikem. Gotowe. Po kilkunastu minutach myjecie głowę. Cóż, ketchup który jest dostepny w naszych sklepach zwykle z natura nie ma nic wspólnego i nie do końca jestem przekonany, czy w ten sposób bardziej sobie nie zaszkodzicie. Ktoś powie „no dobra, ale to przecież pomidory, a te pomagają”. No tak fakt, wiem, że są osoby, które sobie chwalą wcieranie w skórę głowy soku z tych warzyw. Abstrahując od samego pomysłu, to ileż w tych naszych sklepowych ketchpupach jest pomidorów;).

Amol

Zdziwieni? Z tym sposobem spotkałem się jakiś czas temu i przyznam, że mnie zainteresował, chociaż na „pierwszy rzut oka” wydaje się dziwny. Amol to oczywiście między innymi alkohol. Włosy go można powiedzieć lubią. Fakt – może je jednak przesuszać, o czym warto pamiętać. Alkohol w wcierkach można powiedzieć, służy do przekazywania pozostałych składników wgłąb skóry. Oprócz niego mamy jeszczce olejki, między innymi miętowy i lawewdowy. Pierwszy nadaje pewnej świeżości skórze głowy. Olejek lawendowy z kolei ma działanie przeciwbakteryjne i odkażające. Efektów takiej kuracji amolem spodziewać się można co najmniej po 30 dniach.

Detergenty

To jest dopiero dziwny sposób. Z drugiej strony dość ciekawy. Jeśli dobrze poszukacie, to spotkacie się z osobami, który właśnie tak ratują swoje włosy. Stosują np. płyn do płukania i zmiękczania tkanin. Zapewniają przy tym o skuteczności takiego sposobu. Może i jest on skuteczny, pytanie brzmi jak włosy zareagują w dłuższej perspektywie. Taki preparat należy nałożyć przed ostatnim płukaniem włosów. Dzięki temu mają być one miękkie i łatwiejsze w układaniu. Może, ale we wspomnianej dłuższej perspektywie nie spodziewałbym się miłych widoków.

Ziemniaki

To też wydaje się być dziwnym sposobem, ale zaraz okaże się, że nie do końca. Po pierwsze ziemniaki zawierają sporo witamin (chociażby tych z grupy B). Spotkacie się pewnie z tym (albo już się spotkaliście), że warzywo to ma wspomagać porost włosów. W jaki sposób możecie je wykorzystać? Przede wszystkim sok z ziemniaków można wcierać w skórę głowy. Po pietnastu minutach głowę trzeba spłukać. Z ziemniaków można też przygotować płukankę do przyciemnienia włosów. Po pierwsze obierzcie je ze skórki. Potem ugotujcie. Następnie odlejcie wodę i ostudźcie. To niaą należy płukać włosy. Gdzieś wyczytałem, ale jak zwykle nie pamiętam gdzie, metoda ta ma być tak skuteczna, że pomaga nawet przy siwej fryzurze. A zamiast ziemniaków można ugotować same obierki z nich. Też ma to podziałać. Może i warto wypróbować?;)

One thought on “Dziwne metody pielęgnacji włosów

  • O tych detergentach słyszałam, ale jak się tak zastananwiam, to chyba nie znam nikogo, kto by tego spróbował. Nie odważyłabym się, tym bardziej, że staram się moje włosy i skórę głowy traktować bardzo delikatnie;)

Dodaj komentarz