Dabao to chińska receptura na porost włosów

Dabao – skuteczny preparat na porost włosów?

Preparaty na łysienie

Dabao to chińska receptura na porost włosówSkąd znak zapytania w tytule? Bo dzisiaj chciałem zwrócić się do Was z prośbą o informację na temat tego, czy faktycznie ten produkt ma takie cudowne właściwości, czy jest po prostu kolejną pomysłem na wyciągnięcie pieniędzy. Szperając w siecie znalazłem właśnie opis produktu Dabao i w celach informacyjnych napisałem o nim poniżej parę słów.

Historia tego specyfiku rozpoczyna się w 1980 roku kiedy chińscy naukowcy opracowali recepturę dzięki której można było uzyskać efekt porostu włosów. Ich pomysł opiera się o tradycyjną medycynę naturalną. Ponoć tonik, który uzyskano testowano w tamtejszych szpitalach i przyniósł świetne efekty (to jednak Chiny i okres głębokiej komuny więc trzeba na wyniki patrzeć przez palce). Potem preparat ten testowany w Japonii, a potem dotarł do Europy, gdzie ponoć również został poddany surowym testom. Badania te przeprowadzono na Uniwersytecie w Limburgu (Holandia).

Gdzie więc tkwi tajemnica skuteczności produktu Dabao? Według producentów: nie do końca wiadomo, gdzie szukać fenomenu tego preparatu. Przyznacie, trochę grząskie tłumaczenie. W składzie znajduje się 10 ziół stosowanych od wieków w chińskiej medycynie. Nie posiada on żadnych hormonów i to akurat należy uznać za duży plus. Dzięki temu jest to produkt przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przy czym panie w ciąży, lub zaraz po urodzeniu dziecka powinny uważać.

Jakie efekty ma nam dać stosowanie Dabao? Ma on powstrzymywać łysienie, a także polepszać metabolizm komórek, co zresztą się wiąże. Po drugie przyśpiesza,a w zasadzie stymuluje obieg krwi w skórze głowy. Dzięki zawartości witaminy A wpływa pozytnie na jej wygląd i też naszych włosów ( i to akurat jest prawdą, bo takie działanie ma betakaroten). Skutkiem ma być oczywiście odzyskanie pięknej fryzury i powstrzymanie łysienia.

Jak to wygląda procentowo? 40% osób poddanych kuracji (w czasie wspominanych badań przeprowadzanych w Holandii) miało po sześciu miesiącach zauważyć efekty odrastania włosów. Stosowanie Dabao przedłużono do 18 miesięcy, a to spowodowało, że porost nastąpiął o 72% pacjentów, a stan włosów zwiększył się o 90%.

Przyznacie robi wrażenie i dlatego fajnie by było zweryfikować te informacje. Jeśli ktoś z Was stosował ten preparat i chciałby się podzielić informacjami, zapraszam. Zresztą dotyczy to każdego produktu, który w jakiś sposób Wam pomógł, bądź też nie. Myślę, że taka swoistego rodzaju „książka skarg i zażaleń” miała by rację bytu, a na pewno była by punktem wyjścia do wyboru naprawdę skutecznych preparatów przez tych, którzy dopiero zaczynają walczyć z problemem łysienia.

One thought on “Dabao – skuteczny preparat na porost włosów?

Dodaj komentarz