Czy wiesz co wpływa na porost włosów?

Porost włosów

Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci cieszyć się na powrót gęstą fryzurą. Powstrzymasz wypadanie i zapewnisz sobie porost nowych włosów. Czy znasz czynniki na które warto zwrócić uwagę?

mezczyzna

To czego nie możesz zmienić

Od takich rzeczy zaczniemy. Spory wpływ na stan Twojej fryzury, nawet nie na łysienie ma rasa. Na przykład spotkałem się kiedyś z tezą, że kręcone włosy występujące u części mieszkańców Afryki jest efektem ewolucji. Dostosowaniem się do występujących tam wysokich temperatur. Tak przy okazji dodam, że ich włos w przekroju wygląda inaczej niż u rasy białej. Obie za to są podatne na łysienie. Rasa żółta też, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż pozostałe. I tego nie zmienimy:).

Hormony

Generalnie mężczyźni są bardziej narażenie na łysienie. To wina hormonu, który jest odpowiedzialny za… nasze cechy płciowe (drugie i trzeciorzędowe). To znaczy tak nie do końca, bo nie sam testosteron jest odpowiedzialny. Na stan włosów wpływ ma DHT. Aktywna forma wspomnianego hormonu, która w największym skrócie prowadzi do „usypiania” mieszków. Efektem tego włosy stają się słabsze, wypadają a porost nowych nie następuje. Z tym radzić sobie można przy pomocy naturalnego blokera DHT.

Sposoby na porost włosów

Warto poznać parę tricków, które Ci pomogą. Zacznij od prysznica. Aby „aktywować” naczynia krwionośne w skórze, co ma znaczenie dla przepływu składników istotnych dla mieszków włosowych. Atakuj głowę na przemian zimną i ciepłą wodą. Odpuść sobie gorącą, bo ta może prowadzić do nadmiernego wydzielania sebum.

Więcej owoców morza w diecie!
                                    Więcej owoców morza w diecie!

Zwróć uwagę na swoją dietę. Zwykle to kobiety patrzą na dietę pod tym kątem. A dlaczego faceci nie mają? Przede wszystkim zadbaj o cynk (pomoże też na libido). To więcej owoców morza i kaszy gryczanej w diecie. Istotna dla włosów jest też siarka. W tym wypadku warto jeść więcej produktów wysokobiałkowych. Na początek takie zmiany wystarczą.

Postaw na naturę. Poznaj rośliny, które wspomagają porost włosów. Jedną z nich jest skrzyp polny. Do tego stopnia skuteczną, że wykorzystano ją w najlepszym obecnie preparacie na łysienie – Profolanie. W pełni bezpiecznym rozwiązaniu na męskie wypadanie włosów.

Zwróć uwagę na to czym myjesz głowę. Czasy jednego szamponu o mało istotnych dla nas składzie minęły. Warto bliżej się tym ostatnim zainteresować. Poznać składniki, które pomogą Twojej fryzurze. Przykładowo męczysz się z przetłuszczaniem włosów (które tak nawiasem często występuje z łysieniem)? Poznaj szałwię i jej możliwości. Wiedza nie boli:).

Dodaj komentarz