Czy warto zainwestować w kosmetyki Ducray?

Leczenie łysienia, Preparaty na łysienie

Osoby, które zmagają się z wypadającymi włosami w nadmiarze, nie mogą narzekać na brak preparatów przeciwdziałających łysieniu. Problem w tym, że wszyscy poszukują wyłącznie sprawdzonych środków, a nie wszystkie – mimo zapewnień producenta – właśnie takie są. Dziś postanowiłam zająć się kosmetykami Ducray, które powstały z myślą o osobach walczących z łysieniem.

Seria przeciwdziałająca wypadaniu włosów obejmuje 3 rodzaje preparatów. Przeznaczone są one zarówno dla kobiet i mężczyzn do zwalczania przewlekłego wypadania włosów.

Ducray Anaphase – szampon przeciw wypadaniu włosów

ducray-anaphase

Jest to w zasadzie wstęp do pełnej kuracji przeciwdziałającej łysieniu. Jego celem jest usprawnienie mikrokrążenia skóry głowy oraz odżywienie mieszków włosowych.

Jego skład nie jest imponujący:

  • nikotynian tokoferolu – ułatwia przenikanie substancji aktywnych,
  • GP4G (tetrafosforan diguanozyny) – odpowiada stymulowanie metabolizmu komórkowego, wspomagając porost włosów.

Jeżeli ktoś decyduje się na zakup tego szamponu  jako jedynego środka walki z łysieniem, niech nie spodziewa się spektakularnych efektów. O ile Ducray Anaphase sprawdzi się jako kuracja pielęgnacyjna – wzmacniająca słabe włosy skłonne do wypadania, tak w przypadku zaawansowanego łysienia da znikome rezultaty.

Ducray Creastim – płyn przeciw wypadaniu włosów

ducray-creastim

Płyn powstał z myślą o osobach, które zmagają się z okresowym (sezonowym) wypadaniem włosów, będącym reakcją na zewnętrzne bodźce, m.in. sytuacje stresowe, pory roku, przyjmowanie niektórych leków, silne stany emocjonalne, okres połogu.

Płyn Creastim zawiera:

  • keratynę – białko budujące włosy,
  • tetrapeptyd – bierze udział w opóźnianiu fazy wypadania włosów i przedłuża fazę wzrostu,
  • kompleks witamin – uzupełnia niedobory ważnych składników witaminowych, zapobiegając tym samym wypadaniu włosów.

Sądząc po składzie, nie jest to więc preparat przeznaczony do walki z zaawansowanym łysieniem, np. typu androgenowego. Może sprawdzić się natomiast w przypadku osłabienia włosów – jako kuracja regenerująca.

Ducray Chronostim – kuracja przeciw przewlekłemu wypadaniu włosów

ducray_chronostim

To w zasadzie zestaw kosmetyków w spray’u, których celem jest zatrzymanie łysienia oraz pobudzenie porostu włosów.

  • Formuła na dzień bazuje na wyciągu z Saw Palmetto oraz kwasie laury nowym. Są to inhibitory DHT, które blokują działanie 5AR – enzymu odpowiedzialnego za miniaturyzację mieszków włosowych. Ponadto w składzie znajduje się nikotynian tokoferolu, który ułatwia przenikanie aktywnych składników.
  • Formuła na noc odpowiada przede wszystkim za stymulowanie porostu włosów. Zawarty w płynie wyciąg z ruszczyka oraz obecność GP4G pobudza produkcję nowych włosów.

Pierwsze efekty pojawiają się już po zakończeniu fazy uderzeniowej, trwającej 30 dni. By zauważyć dalsze rezultaty, koniecznością jest kontynuowanie kuracji podtrzymującej – co najmniej przez kolejne 3 miesiące.

Czy warto?

Kosmetyki Ducray do tanich nie należą, a po analizie składu sądzić można, że nie są w stanie dać spektakularnych efektów. Moim zdaniem za mało tutaj składników, które hamowałyby łysienie oraz silnie stymulowały porost włosów.

Jeżeli ktoś poszukuje sprawdzonych środków na wzmożone wypadanie włosów, powinien rozejrzeć się za produktami z silnymi inhibitorami DHT (Saw Palmetto, kwas azelainowy, kwas oleinowy), pobudzaczami porostu włosów (minoxidil, peptydy miedzi, Apple Polyhpenol), kofeiną (wydłuża cykl życia włosa), biotyną oraz innymi ważnymi składnikami odżywczymi.

One thought on “Czy warto zainwestować w kosmetyki Ducray?

Dodaj komentarz