Czy ketokonazol pomaga przy wypadaniu włosów?

Preparaty na łysienie

lysienie androgenoweNa pewno jest w stanie zredukować łupież – tego jestem pewna. A moje pytanie wzięło się stąd, że jakiś czas temu przejrzałam skład pewnego szamponu na wypadanie włosów, które właśnie w składzie miał ketokonazol.

Ketokonazol, czyli co?

Ketokonazol (ketokonazole) to substancja, która znana jest ze swoich silnych właściwości przeciwgrzybiczych. Mechanizm działania polega na blokowaniu biosyntezy ergosterolu błony komórkowej drobnoustrojów, co powoduje ich obumieranie.

Co ma ketokonazol do wypadania włosów?

Świetnie radzi sobie z łupieżem, ponieważ oddziałuje m.in. na drożdżaki Malassezia odpowiadające za powstawanie nieestetycznych białych łusek. To wie każda osoba, która zmagała się z tym problemem. Szampony zawierające tę leczniczą substancję zwalczają nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny łupieżu, ponieważ eliminują drożdżaki.

No ale co wspólnego ketokonazol ma z wypadaniem włosów? To pytanie nie dawało mi spokoju, musiałam znaleźć odpowiedź i udało się.

Dotarłam do informacji (klik), że były na ten temat prowadzone badania naukowe. Eksperymentowania na myszach podjęli się japońscy dermatolodzy. Okazało się, że ketokonazol może być skuteczny w likwidowaniu łysienia androgenowego (zwanego również łysieniem typu męskiego).

Wiadomo, że „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, ale dotarłam do kolejnych informacji (klik), które potwierdzałyby wyniki poprzednich badań. Przeprowadzone przez belgijskich naukowców testy jednoznacznie wskazały, że stosowanie preparatów z ketokonazolem stymuluje porost włosów. Co ważne, badania były przeprowadzone na osobach, u których zdiagnozowano wypadanie włosów. Naukowcy doszli do wniosku, że ketokonazole może przyczyniać się do zmniejszenia reakcji zapalnych, które napędzają proces miniaturyzacji mieszków włosowych.

Revita – nowoczesny szampon z ketokonazolem

Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku szamponów z ketokonazolem, to właśnie Revita jest jednym z rekomendowanych produktów.

Preparat uważany jest za szampon nowej generacji, ponieważ bazuje na unikalnej kompozycji składników, a jednocześnie działa w oparciu o technologię nanosomową.


Specjalnie opracowana formuła Revity to połączenie właściwości przeciwgrzybicznych ketokonazolu, którego efekty działania potęgują:

 • Apple Polyphenol – posiada właściwości zbliżone do minoxidilu, ale wykazuje się lepszą skutecznością; stymuluje porost włosów, zapobiegając miniaturyzacji mieszków
  revitawłosowych;
 • peptydy miedzi – wykazują działanie przeciwzapalne; zwiększają rozmiar mieszków
  włosowych, stymulując porost włosów;
 • 4% kofeina – pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu cebulki włosów są lepiej odżywione; ponadto przyspiesza porost włosów oraz wydłuża cykl życia włosa;
 • aminokwasy – są kluczowym składnikiem białka budującego włos (kreatyny);
 • biotyna – należy do witamin z grupy B; bierze udział w procesie wzrostu włosów.

Wszystkie aktywne składniki zamknięte są w mikroskopijnej wielkości cząsteczkach (nanosomach), tym samym dostając się bezpośrednio do źródła problemu, przenikając głębokie warstwy skóry. A dzięki temu, że są stopniowo uwalniane, działają nawet do 12 godzin.

Dla zainteresowanych tym szamponem – nie można go dostać w żadnej aptece, a jedynie online. Revita do kupienia jest tutaj.

Nie jest to może najtańszy szampon, ale biorąc pod uwagę staranność w dobieraniu składników warto tyle wydać. Zakup szamponu z ketokonazolem + jakieś preparaty przeciwdziałające łysieniu to na pewno wydatek większy niż 150 zł. Więc kalkulacja jest prosta – zakup Revity jest opłacalny.

 

 

 

2 comments

 • Ale wciskacie kit, kupcie krem nozoral albo szampon on zaiwera ketokonazol, i zgodze się z tym ze kotokonazol to bloker dht dużo na ten temat znajdziecie na zagranicznych forach. Nizoral + minoxidil = 70 zł jak dobrze policzyłem 😉 Tylko tego nie można stosować codziennie przynajmniej 2-3 x w tygodniu nie wiecej bo można miec skutki uboczne o czym autorka zapomniała napisać.

 • No tak…skutki uboczne…ja zaczełam stosowac ketoconazol 8 tyg temu2 razy w tyg…bo nie mogłam poradzic sobie z łupieżem ktory wystapił po nadmiernym rozjasnianiu i czestej koloryzacji…dzis mam umówiona wizyte do dermatologa…poniewaz własnie po tym szamponie włosy zaczeły wychodzic mi garsciami😭😭😢i widac juz wyraźnie przerzedzona fryzurę…mam ciemne włosy a kontrast na tle skóry jest dosc widoczny😭😭😭😭

Dodaj komentarz