Czy ampułki na wypadanie włosów rzeczywiście działają?

Preparaty na łysienie

Sposobów na walkę z łysieniem jest wiele. Producenci tego typu specyfików wychodzą bowiem naprzeciw oczekiwaniom osób borykających się w wypadaniem włosów. Z jednej strony – super, bo przynajmniej jest w czym wybierać. Z drugiej – nie wszystkie preparaty są jednakowo skuteczne, więc łatwo wyrzucić kasę w błoto (a przecież tego nie chcemy).

lsniace włosy sa oznaką zdrowia

Dzisiejszy wpis postanowiłam poświęcić ampułkom, które cieszą się ogromną popularnością. Bywają też okropnie drogie – warto więc sprawdzić, czy faktycznie działają.

Skład ampułek na wypadanie włosów

Mimo że na rynku można znaleźć różne ampułki przeciw wypadaniu włosów, składem między sobą nieznacznie się różnią. Zazwyczaj jest tam obecny alkohol, który sprzyja wchłanianiu się wszystkich substancji oraz pobudza krążenie. W ampułkach znajdują się również składniki aktywne takie, jak: wyciąg z drzewa oliwnego oraz z cytrusowego, ekstrakt z papryki, wyciąg z chmielu, żeń-szeń, a także  witaminy z grupy B. Niektóre preparaty bazują na aminexilu.

Pojemność ampułek

W opakowaniu zwykle znajduje się 14 szklanych ampułek, które stosuje się przez 2 tygodnie. Preparat nakłada się każdego dnia, na suche, bądź mokre włosy (a dokładnie rzecz ujmując na  skórę głowy), niezależnie od mycia.

Działanie ampułek na wypadanie włosów

Działanie preparatu, jakimi są ampułki na wypadanie włosów jest odczuwalnie niemal od razu. Po wtarciu płynu odczuć można mrowienie i ciepło. Mimo obecności w specyfiki alkoholu i mocnych  składników aktywnych, ampułki wcale nie podrażniają. Skład jednak nie jest zbyt rewelacyjny (no może jednak ten aminexil trochę ratuje sprawę). Dlatego nie należy spodziewać się spektakularnych efektów.

Warto jednak podkreślić, że przyczyniają się za to do poprawy kondycji skóry głowy i włosów – kosmyki stają się mocniejsze, wytrzymalsze, mniej sianowate i mniej przetłuszczające się.

Czy faktycznie zmniejszają nadmierne wypadanie włosów?

Co do odpowiedzi na pytanie, to jest ona niejednoznaczna. Jak się okazuje – wyniki zależą od konkretnej ampułki (bo są różne rodzaje i różne marki), a ponadto od reakcji organizmu danej osoby na zastosowanie kuracji ampułkami zmniejszającymi wypadanie włosów.  Co więcej, zależne jest to również od stopnia zaawansowania nadmiernej straty włosów. Zaawansowanego łysienia na pewno tym sposobem się nie pokona. Niemniej jednak w wielu przypadkach, przy systematycznym stosowaniu pełnej kuracji (na którą składają się ampułki przeciw wypadaniu włosów, szampon i odżywka) efekty są bardzo dobre.

Na mnie osobiście takie ampułki nie działały, a do przyczyn takiego stanu właściwie nie dotarłam. Być może jestem jednym z wyjątków i moje włosy nie reagowały. Ale liczni użytkownicy chwalą sobie ten sposób na powstrzymanie wypadania. Wystarczy tylko przeczytać opinie na forum, kupić preparat w ampułkach i przekonać się samemu, czy faktycznie warto.

Ja i tak mam swojego innego faworyta i będę go za każdym razem rekomendować.

Dodaj komentarz