Biotyna – rozwiązanie na łysienie?

Leczenie łysienia mężczyzn

Mówi się o niej witamina życia. Odpowiada za wiele, istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem organizmu. Czy i w jaki sposób może być ona pomocna, gdy walczysz z łysieniem?

orzechy włoskie

Związek chemiczny wielu nazw

Biotyna to tylko jedna nich. Pochodzi ona od greckiego słowa bios oznaczającego życie. I to sporo mówi na temat właściwości tego organicznego związku chemicznego. Spotkasz go też pod nazwą witamina B7 lub H. To związek który rozpuszcza się w wodzie. Występuje on zarówno w organizmach roślinnych, jak i zwierzęcych.

Zadania biotyny

Skupię się tylko na paru, bo i tak przecież najważniejszy jest jej wpływ na stan włosów. Biotyna między innymi bierze udział w procesie tworzenia glukozy, czyli naszego głównego paliwa. Witamina B7 jest także związana z syntezą kwasów tłuszczowych. Wspomaga funkcjonowanie tarczycy. A to naprawdę tylko część z jej zadań w Twoim organizmie. Jednym ze skutków niedoboru biotyny jest podwyższony poziom cholesterolu. Innym – problem ze stanami zapalnymi jelit.

Jak biotyna wpływa na włosy?

Po pierwsze wzmacnia je. Ma sporo do powiedzenia w kwestii stanu mieszków włosowych. Biotyna można powiedzieć kumuluje cząsteczki siarki. Można powiedzieć, że w ten sposób witamina B7 zasila Twoje włosy właśnie tym pierwiastkiem. Niezbędnym dla nich. Dokładniej to mówimy tutaj o tzw. macierzy. To ona jest producentem włosów. Tam witamina B7 dostarcza cząsteczki siarki.

Kolejna sprawa to porost włosów. Biotyna ma dla niego znaczenie. Reguluje ona metabolizm skóry głowy. I w ten sposób witamina B7 wpływa na stan korzenia włosy i na to jak on rośnie. Jeśli pojawiłby się niedobór biotyny to możesz być pewny dwóch rzeczy. Twoja skóra stanie miejscem dla różnego rodzaju niemiło wyglądających zmian. Po drugie Twoje włosy będą wypadać w dużych ilościach.

Czy biotyna pomaga przy łysieniu?

Tak. Jest jednym ze składników, który swoim działaniem wspomaga proces walki z tym problemem. Ze względu na swoje właściwości nie powinno Cie to dziwić. Biotynę znajdziesz w preparacie Profolan. Skutecznym, a przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniu na łysienie androgenowe. Preparatem w którym główną rolę gra formuła Grow 3. Innowacyjne połączenie składników, które razem powstrzymują łysienie.

jajka

Biotyny szukać też możesz w jedzeniu. Jest ona obecna chociażby w orzechach włoskich, migdałach i jajkach. W diecie możesz umieścić też sardynki i makrele. Jeśli lubisz podjadać marchewki, to dobrą informacją jest to, że znajdziesz w nich biotynę.

Uwaga! Obecnie trwa promocja umożliwiająca zakup Profolanu z 20% rabatem.

One thought on “Biotyna – rozwiązanie na łysienie?

  • Fajny artykuł:) Chyba się zdecyduję na ten Profolan, bo nic mi do tej pory nie pomogło, a włosy lecą;/

Dodaj komentarz