Ampułki przeciw wypadaniu włosów

Leczenie łysienia

wypadanie włosów można leczyć ampułkamiSkoro  ostatnio opisywałem szampony na wypadanie włosów, to dzisiaj raczej logicznym zdało mi się zajęcie się tematem ampułek. Tym bardziej, że chciałbym przedstawić temat preparatów na łysienie, czy porost  mniej więcej obiektywnie. Pytanie więc, czy faktycznie są one bardziej skuteczne od szamponów?

Bez wątpienia ampułki mają jedną cechę, której nie posiada większość szamponów tak szeroko reklamowanych w sieci: docierają bezpośrednio do źródła problemu, gdyż wcierane są w skórę, a nie tak jak w przypadku większości szamponu, które działają krótkotrwale i bezpośrednio na włosy (co wbrew pozorom nie jest tak dobre, jak by się mogło wydawać). I to w zasadzie (poza oczywiście sposobem stosowania) jedyna różnica między obydwoma typami produktów.

Składniki w przypadku ampułek to w zasadzie podobny zestaw, jak w przypadku innych preparatów na łysienie, więc i ciężko mówić o zaskoczeniu. Większość z nich opiera się o sprawdzone patenty, że wymienię chociażby ampułki firmy Vichy z Aminexilem przeznaczone jednak dla tych, u których problem z wypadaniem włosów nie wynika z przemian testosteronu w DHT (łysienie androgenowe). Często w składzie takich produktów pojawiają się witaminy ( najczęściej B6), oraz żelazo, czy cynk – związki, które mają pobudzać włosy do wzrostu.

Czas takich ampułkowych kuracji jest oczywiście zależny od składników, a także przeznaczenia. Takim średnim czasem jest 14 tygodni i  zazwyczaj też podzielony jest ten okres na dwa etapy. W przypadku pierwszego z nich najczęściej proces wcierania ampułki musi odbywać się 2 razy dziennie. Po mniej więcej dwóch tygodniach musimy pamiętać o tym już tylko raz na tydzień.

Jak to ze skutecznością jest? Dla stałych czytelników moja odpowiedź nie będzie zaskoczeniem, bo brzmi ona „zależy”. Czym jest spowodowane to nasze wypadanie włosów, czy nie jesteśmy na przykład uczuleni na jakiś składnik, czy nie występuje jakiś dodatkowy czynnik, który również wpływa na stan naszych włosów itd.

Dodaj komentarz