Aminexil w walce z łysieniem

Leczenie łysienia, Preparaty na łysienie

Choć nie zawsze wypadanie włosów zwiastuje poważne problemy, nadmiernej ich utraty nie można bagatelizować. Może to doprowadzić do całkowitego wyłysienia, a przecież nikt nie chce się na to narażać. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące objawy, warto sięgnąć po preparaty zawierające aminexil. Dzięki nim wzmocnisz włosy i zapobiegniesz dalszemu ich wypadaniu.

Wypadanie włosów przyczyny

Aminexil, czyli co?

Aminexil jest substancją, która działa korzystnie na mieszki włosowe, zapobiegając ich zwłóknieniu oraz przedwczesnemu starzeniu. Poprawia ich metabolizm, zwalczając nadmierne rogowacenie oraz sztywnienie kolagenu.

Do osłabienia mieszków włosowych dochodzi wówczas, gdy kolagen ulega degradacji. W efekcie cebulka zostaje „poluzowana”, co prowadzi do wypchnięcia włosa ku górze i jego wypadania. Celem Aminexilu jest przytwierdzenie cebulki włosowej w punkcie wzrostu oraz zwiększenie dotlenienia włosa. Ponadto substancja wpływa na poprawę kondycji włosów, eliminując zmatowienie i tendencję do łamliwości.

Lepsza alternatywa minoxidilu?

Przez wiele osób aminexil uważany jest za lepszą alternatywę minoxidilu. Jednak z doświadczenia wiem, że wcale nie do końca tak jest. Jak dla mnie, jest jedynie jego uzupełnieniem, potęgując ogólne efekty stosowania środków na łysienie.

W końcu do zadań aminexilu należy poprawienie ukorzenienia cebulki włosa oraz lepsze jej odżywienie. Tymczasem minoxidil odpowiada za odblokowanie kanałów jonowych oraz stymulowanie komórek do produkcji, co skutkuje porostem grubszych  i zdrowych włosów.

Gdzie szukać aminexilu?

Aminexil jest substancją, która pojawia w nielicznych preparatach na łysienie. Poniżej prezentuję dwa najbardziej popularne, cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami.

  • Dercos Aminexil

dercos-aminexil-sp94

To jeden z pierwszych środków przeciw wypadaniu włosów z aminexilem, które pojawiły się w sprzedaży. Kuracja polega na stosowaniu ampułek zawierających aktywną substancję. Ponadto preparat zawiera witaminę PP oraz witaminę B6, które odżywiają włosy, poprawiając ich kondycję.

Regularne aplikowanie preparatu przez okres 3 tygodni pozwala zauważyć pierwsze rezultaty: włosy mniej wypadają, są mocniejsze. Pełne efekty można zauważyć po ok. 6 tygodniach systematycznej aplikacji ampułek. Badania kliniczne wykazały, że Dercos Amnexil pozwala zmniejszyć wypadanie włosów o 72%.

Koszt: ok. 200 zł za 12 amupułek po 6 ml.

spectral-dnc

To preparat, którego siła tkwi w unikalnym połączeniu aminexilu i minoxidilu. Świetnie radzi sobie z przyczynami łysienia oraz stymuluje porost włosów. Działanie obu aktywnych składników wspiera Apple Polyphenol (roślinny odpowiednik minoxidilu – o niższym stężeniu, ale wyższej skuteczności). Ponadto w składzie znajduje się kompleks witamin odżywiających włosy. Zaś obecny retinol wzmaga działanie minoxidilu oraz zapewnia aktywnym substancjom jeszcze lepszą penetrację.

Spectral.DNC to innowacyjny preparat przeciw łysieniu. Bazuje na technologii nanosomowej, która sprawia, że cenne składniki wnikają w głębokie warstwy skóry. Transportowane w mikroskopijnej wielkości nanosomach są uwalniane dopiero po dotarciu do źródła problemu, działając nieprzerwanie nawet 12 godzin.

Koszt: 152 zł za opakowanie 60 ml.

Spectral.DNC to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują preparatu o kompleksowym działaniu – chcą zablokować łysienie oraz doprowadzić do porostu włosów. Z uwagi na kompozycję składników, da lepsze rezultaty zarówno w przypadku zaawansowanego, jak i początkowego łysienia. Natomiast Dercos Aminexil może być wsparciem podczas sezonowego wypadania włosów czy osłabienia włosów na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji.

Dodaj komentarz