5 rzeczy, których organizm nie wybacza mężczyźnie po trzydziestce

Dbaj o włosy

Stało się. 30 lat na karku. To taki dziwny wiek, bo jeszcze wydaje Ci się, że jesteś młody, ale Twój organizm zaczyna dawać coraz mocniejsze znaki, że tak nie jest. Przestaje wybaczać:).

facet

1. Brak ruchu

Jakoś tak wychodzi, że im starsi jesteśmy, tym mniej się ruszamy. Wiadomo, wysoka stopa życiowa,  mniej znajomych do „biegania za piłką” itd. I nam się też już mniej się chce. O ile, gdy jesteśmy młodsi, to nieaktywny tryb życia niespecjalnie odbije się na naszym zdrowiu, to po trzydziestce będziemy to odczuwać. Powiem więcej, to właśnie w tym czasie doskonale będzie widać, że popełniliśmy błąd nie dbając o kondycję.

Musisz mieć też świadomość, że w okolicach trzydziestego roku życia zmniejsza się elastyczność stawów i mięśni. I niestety dość szybko się o tym przekonasz. Już nie będzie można zbyt długo siedzieć czy leżeć w jednej pozycji.

2. Brak snu

Wiadomo, że jak człowiek młody to śpi się mało regularnie:). Czasem w ogóle, albo tylko 2-3 godziny. I w zasadzie tego nie odczuwasz. Po trzydziestce się to zmieni. Niestety. Wciąż pewnie będziesz chciał zarywać noce, ale teraz konsekwencje będą bardziej odczuwalne. Niedobór snu to oprócz ciągłego zmęczenia, także problemy z gospodarką hormonalną i stres. A, no i kwestie związane z odżywianiem.

hamburger
Po trzydziestce już ich nie pojesz:]

3. Jedzenie co popadnie

Koniec tego dobrego. Jeśli do tej pory mogłeś opychać się hamburgerami, frytkami, popijać to wszystko colą, a Twoja waga była wciąż optymalna, możesz o tym zapomnieć. W okolicach 30 zwalnia nasz metabolizm. I pojawia się brzuszek. To oczywiście zasługa nie tylko tego co jemy, ale też wspomnianego braku ruchu. Czas w tej kwestii zacząć dbać o siebie. Przyjrzyj się swojemu jadłospisowi nieco bardziej krytycznie.

4. Niedbania o wygląd

Do tej pory mogłeś na to zwracać nieco mniej uwagi. Nie chodziłeś oczywiście „zapuszczony”, ale też niespecjalnie przejmowałeś się stanem skóry, zmarszczkami i… stanem fryzury. Na tym ostatnim skupiłbym się szczególnie. Panowie wiadomo, że wielu z nas łysieć zaczyna nawet w okolicach 25 roku życia, ale to nawet nie o to chodzi. Niezależnie od wieku, trzeba walczyć:). Im wcześniej, tym lepiej i łatwiej będzie coś z tym zrobić. Jeśli chcesz pozbyć się problemu łysienia, wybierz ProfolanW pełni naturalny i skuteczny preparat, bijący rekordy popularności za Wielką Wodą, a dostępny też w Polsce.

Zamów Profolan u producenta – 20% taniej!

5. Picie alkoholu

No niestety. Po trzydziestce przestajemy być niezniszczalni. Nadmiar alkoholu w tym wieku coraz częściej równa się naprawdę ciężki kac. Kończy się też „rumakowanie”. Już nie możemy wypić tyle co wcześniej i zarywać w ten sposób nocy. I to bardzo dobrze. Chociaż wielu z nas czuje się z tym źle. Tak naprawdę jednak – nasz organizm wyraźnie daje nam znać, że musimy przystopować.

Dodaj komentarz