5 łysiejących supergwiazd i 5 sposobów na łysienie wg. Christianity Daily

Leczenie łysienia

To może być szok, ale jednak to prawda. Sławni też tracą włosy;). Christianity Daily – internetowe medium społeczności koreańskiej w USA – zaprezentowało pięć znanych, trących włosów person i tyle samo metod na łysienie. Dzisiejszy wpis związany z tym tekstem jest nie do końca na serio, chociaż akurat metody, które się pojawią są jak najbardziej poważne.

autor: Gage Skidmore
autor: Gage Skidmore

Na jakie łysiejące gwiazdy zwrócił uwagę Christanity Daily? Po pierwsze Bruce Willis. Na kolejnych „miejscach” znaleźli się Vin Diesel (najbardziej znany z serii „Szybcy i wściekli”), Jude Law (chociażby „Sherlock Holmes”), Victoria Beckham (tutaj powiem szczerze się zdziwiłem że umieszczono ją wśród łysiejących, ale nie śledzę specjalnie życia celebrytów). Ostatnią wymienioną osobą jest książę Wiliam. Przyznacie doborowa stawka. W sumie tak mi się teraz skojarzyło, że Bruce Willis łysy był od zawsze. Pierwsza produkcja z której ja go pamiętam to serial „Na wariackich papierach” i już wtedy łysiał;) A to moi drodzy 85 rok. Z drugiej strony akurat Willis ze świecącej glacy zrobił swój znak rozpoznawczy. Poniższe metody więc – poza jedną jeśli dobrze kojarzę filmy z nim – nie będą mu raczej potrzebne.

Peruki i kapelusze

Jest to oczywiście rozwiązanie, chociaż raczej doraźne. To właśnie sposób o którym napisałem wyżej w przypadku Willisa (kapelusz akurat). Peruki wymienia się jako sposób na łysienie plackowate, które często tworzy ubytki w miejscach powiedzmy dziwnych. Chociaż lepiej byłoby napisać innych, niż w przypadku „zwykłej” utraty włosów. Peruki mogą być sztuczne i naturalne. Ich cena jest bardzo różna.

Ogól się na łyso

To też metoda. Skoro włosy już wypadają, to należy im pomóc:). Oczywiście to dość radykalna zmiana „fryzury”, ale w wielu przypadkach wychodzi na korzyść (znowu muszę przywołać Willisa?:) ). Na pewno w takiej sytuacji trzeba pamiętać o pilnowaniu, aby czaszka zawsze była gładka.

Przeszczep

To już rozwiązanie z górnej półki. Przez lata zmieniała się nieco koncepcja samego przeszczepu i sposób jego przeprowadzania. Ogólnie rzecz biorąc jest to po prostu zabieg mający na celu uzupełnienie ubytków, tam gdzie się one pojawiły. Pierwszy w ogóle przeszczep opisany został pod koniec lat 50 (przynajmniej na moją wiedzę). Przez lata nie zmieniło się jedno – koszt;).

Zmiana diety

Tak to też jest rozwiązanie. Wiele razy już wspominałem o tym, że utrata włosów może być spowodowana przez braki konkretnych składników w diecie. Tutaj wymienić należy przede wszystkim długotrwały niedobór cynku i witamin z grupy B. Z drugiej strony nadmiar niektórych składników może powodować utratę włosów. Przykład? Zbyt duża ilość witaminy A. Może więc właśnie zmiana diety pomoże w ratowaniu fryzury.

Produkty na łysienie

Tutaj można by bardzo dużo napisać, bo jest ich sporo. Można zdecydować się na konkretne preparaty w postaci suplementów do łykania. Mają one różne tak naprawdę składniki, które celem będzie powstrzymanie utraty włosów lub wspomaganie ich porostu. Wśród tych produktów są też konkretne urządzenia, często wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki (np. grzebień Vivicomb). Kolejną, grupę stanowią szampony i odżywki. Naprawdę sporo możliwych rozwiązań dla łysiejących ;).

Dodaj komentarz