4 właściwości zielonej herbaty, które musisz znać

Porost włosów

Lubię ją pić, chociaż jeszcze parę lat temu miałem problem z przekonaniem się do smaku. W dużym stopniu pomogło mi z tym studiowanie informacji na jej temat. Nie tylko właściwości, ale i parzenia. I tymi pierwszymi się z Wami podzielę.

Włosy

Zacznę od razu na początku w zgodzie z tematyką bloga. Przede wszystkim przypisuje się jej działanie chroniące nas przed łupieżem. Zielona herbata pozwala też się go pozbyć. Wiąże się ją również ze wzmacnianiem włosów. Jej regularne picie ma zapewnić to, że będzie ich mniej wypadać. To między innymi dzięki witaminom z grupy B. Zielona herbata w pewnym stopniu wykazuje też działanie inhibitora DHT. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że na tle pokrzywy (obecnej w Profolanie) wypada bardzo blado.

Odchudzanie

To chyba jedna z częściej podnoszonych właściwości zielonej herbaty. Bez wątpienia warto, jeśli walczycie z nadmiernymi kilogramami, się nią zainteresować. Zielonej herbacie przypisuje się pozytywny wpływ na przemianę materii. Przyspiesza ją po prostu. Tak przy okazji wspomnę, że jest ona też polecana przy detoksykacji organizmu. Co ma „swoje” do powiedzenia w przypadku odchudzania.

Przedłuża życie

Tak przynajmniej twierdzą Japończycy. Wystarczy ją w miarę regularnie pić. Mówimy tutaj jednak o kilku filiżankach dziennie. Nie jestem do końca przekonany aż do takiej ilości. Na pewno pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. I właśnie przez to ma nam zapewnić – w pewnym sensie – długowieczność. Ciekawostką jest to, że zielona herbata chroni mózg. Dzięki niej na dłużej możemy go zachować w pełni sprawności. Tak przy okazji pobudza go ona rónież do pracy. Po wypiciu zielonej herbaty zwiększają się „możliwości” mózgu.

Skóra

To kolejna, często wymieniana właściwość. Zielona herbata jest bardzo często stosowana jako składnik kosmetyków. To między innymi dzięki ogromnej zawartości przeciwutleniaczy. Te ostatnie mają wpływ na cały organizm ( tak te wymienione wyżej właściwości również). Dzięki nim skóra wolniej się starzeje. Zielona herbata w pewnym stopniu opóźnia pojawianie się zmarszczek, ale i różnego rodzaju zmian skórnych. Naprawdę warto pić zieloną herbatę;).

Dodaj komentarz