4 sposoby na męskie łysienie

Leczenie łysienia mężczyzn, Łysienie u mężczyzn

Dolegliwość dotycząca naprawdę dużej liczby facetów. Według danych jeden na trzech panów między 25 a 40 rokiem życia ma ten problem. Co można zrobić, aby walczyć z męskim łysieniem (określanym jako androgenowe)?

Domowe sposoby

W tym wypadku nie mamy dla Was zbyt dobrych informacji. Domowe sposoby pomogą tak naprawdę w sytuacji, gdy powodem wypadania włosów nie jest DHT (aktywna forma testosteronu). Może to być brak pewnych składników odżywczych, czy stres. Jeśli chodzi o konkretne sposoby, to na pewno warte polecenia są wcierki z nasion kozieradki, skrzypu a także z cebuli. Są też domowe sposoby działające od wewnątrz organizmu. Mam tutaj na myśli chociażby codzienne picie drożdży.

Zabiegi laserowe

No tutaj przeskakujemy od razu na wysoką półkę. Przede wszystkim cenową. W tym wypadku przygotujcie się na spory wydatek. Zabiegi te polegają na wykorzystaniu biostymulacji promieni laserowych. To stosunkowa nowa metoda i „niespecjalnie” chce się przyjąć. Mogą być za to odpowiedzialne wyniki, które dają szansę średnio 60% osób, które się na nią zdecydują. I to w większości będzie to oznaczało „widoczną poprawę”. Sama terapia zwykle trwa długo. Średnio 24 tygodnie. Pewnym plusem jest to, że zabiegi są bezbolesne.

Przeszczep

To w zasadzie ostateczność. Do tego najdroższa w tym zestawieniu. Tutaj naprawdę trzeba będzie sięgnąć głęboko do kieszeni. W największym skrócie (bo poszczególne metody przeszczepu nieco się różnią) chodzi o pobranie pasm włosów z tyłu głowy i wszczepienia ich w miejsca łyse. Zabieg zwykle trwa długo. Zależy to oczywiście od dotychczasowego stanu owłosienia. Wspomniane pasma tnie się na mniejsze kawałki (określa się je też mianem drobnych przeszczepów). Tylko ta cena:(.

Preparaty działające na źródło problemu

A tym jest negatywny wpływ na mieszki włosowe DHT. Można powiedzieć, że je usypia. A my musimy je obudzić, ale też zniwelować działanie aktywnej formy testosteronu. Robi się to przy pomocy inhibitorów DHT. Najlepszym dostępnym na rynku jest ekstrakt z pokrzywy. Oczywiście istotne jest stężenie tego składnika. W tej kwestii najskuteczniejszym (i niezwykle popularne m.in. w USA) rozwiązaniem jest Profolan. Prosty w stosowaniu – co jest kolejnym plusem. Warto się z nim zapoznać na stronie producenta Profolan.pl. Przygotował on też niespodziankę:).

PROFOLAN 2O% TANIEJ – ZAMÓW BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

Dodaj komentarz